Burçlar Ne İşe Yarar, Nasıl Yorumlanır?

Burçlar Ne İşe Yarar, Nasıl Yorumlanır?

Burçlar ne işe yarar sorusuna verilebilecek aslında en basit yanıt; burçlar kişilik analizleri noktasındaki en büyük yardımcıdır şeklinde olacaktır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan güçler sayesinde karşınızdaki kişinin karakter özellikleri hakkında bilgi edinebilmek oldukça mümkündür. Ancak burçların genel olarak her daim doğru bir kişilik analizi verebileceğini düşünmek yanlış olur.

12 farklı burç vardır ancak 12 farklı kişilik tabii ki yoktur. Bunun yanı sıra burçlar gezegenlerin hareketleri doğrultusunda günlük olarak daha duygusal veya daha şanslı olabilirler. Bu nedenle de gerek iç sıkıntısı gibi durumlar mevcut olduğunda gerekse yeni yıl başlangıcı gibi başlangıçlar söz konusu olduğunda burç yorumlarını okumak tercih edilir. Ayrıca yeni bir ilişkiye başlama durumunda adayın burcu ile kendi boyutunu ve arasındaki duyumlara bakarak ve yorumları okuyarak da ortalama bir ilişki düzeyi hesap edebilmek mümkün olmaktadır.

Burçların Özellikleri Neler?

Burçların özellikleri, 12 farklı burcun her birini kapsamaktadır. Zodyak’ın başında yer alan ve 12 burcun da ilki olan koç burçları enerjik, durdurulamaz, cesur, lider ve şefkatli olmak gibi olumlu özelliklere sahiptir. Koç burçlarının olumsuz özellikleri ise ben merkezci olmaları ve oldukça kibirli olmalarıdır. Koç burçları görmezden gelmekten ve gecikmelerden nefret ederler. Boğa burçları ise inatçı olmaları ile bilinir. Her ne kadar sabırlı ve güvenilir olsalar da boğa burçları genel itibariyle korumacı yaklaşım göstermeyi tercih ederler. Bununla birlikte ilgi duydukları şeyleri tamamen tutkuyla bağlanan boğa burçları, 12 burcun ikincisidir. İkizler burcu esnek ve aynı zamanda uyumlu yapıya sahiptir.

Liderlik yönleri gelişmiş olan ikizler burçları Eğlenmeye ve keyfe düşkün burçlardan biridir. Yengeç burçlarına gelince yengeç burçlarının bağlılığı oldukça fazla önemsediği ve özgür ruhlu oldukları bilinir. Hayata tamamıyla pozitif yönden bakmayı başaran ve yaptıkları her türlü işte eğlence fonksiyonunu da görmek isteyen aslan burçları, genel itibariyle ortamların aranan isimlerindendir. Analitik yetenek gerekli olan tüm konularda iyi olan ve matematiksel bakış açıları gelişmiş olan başak burçları sahip oldukları bu özellikleri hayatlarının her alanlarında göstermek isterler.

İlginizi Çekebilir;  Burçlara Göre Kişilik Özellikleri Neler?

Hassaslık ve duygusallık söz konusu olduğunda ise teraziler ön plana çıkar. Duygusallık söz konusu olduğunda teraziler konuşulmasa dahi durumu anlayıp yönetebilirler. Akrep burçları insan zihnini keşfetmeyi sever ve sezgisel duygusallıkları bir hayli gelişmiştir. Yer borçları hayata pozitif bakmayı her daim tercih ederken hedef odaklı olmak ve gelecek planlarını iyi yönetmek söz konusu olduğunda oğlak burçları hırslı bir tutum sergiler. Kova burcuna gelince, iletişim yetenekleri gelişmiş olan çoğu insanın kova burcu olduğu gözlemlenir. Hem duygusal hem hassas hem de utangaç olan balıklar ise sosyal ortamlarda ilgi çekici davranışları ile ön planda olurlar.

Burçları Yorumlamak İçin Yapılacaklar

Burçları yorumlamak, güneşin ve gezegenlerin hareketleriyle ilişkilidir. Burç yorumu okuyarak hem aşk hayatı hem ekonomik hayat hem sağlık durumu hem de kariyer ile ilgili önemli ve çarpıcı bilgilere erişmek mümkün olur. Burçlar hakkında bilgi sahibi olmak, burç yorumlarını burçların özellikleri doğrultusunda değerlendirmek çok daha ideal olacaktır. Bununla birlikte kişilerin burç yorumları okurken yalnızca güneş burçlarını değil yükselen burçlarını da ele alması gerekir.

Yükselen burç bilindiği üzere doğum saati üzerinden hesaplanmaktadır. Bu sayede okunacak burç yorumları zihinde daha bütün bir yere oturabilecek ve daha anlamlı gelecektir. Ayrıca karşı taraf ile ilgili özellikle de ilişki durumlarına dair herhangi bir şüphe durumu mevcut ise veya gidişat merak ediliyorsa da onun burcu ve onun yükselen burcu doğrultusunda da yorumlar okunabilir.

Yoruma kapalı.