Burçlara Göre Kişilik Özellikleri Neler?

Burçlara Göre Kişilik Özellikleri Neler?

Burçlara göre kişilik özellikleri bir hayli değişkenlik göstermektedir. Hatta öyle ki pek çok kişi bir insan ile yeni tanıştıklarında direkt olarak o insanın burcunu sorarlar ve burcunu merak ederler. Bununla birlikte bireysel özelliklerin doğum haritalarına göre çok daha belirgin olduğu gözlemlenir. Ancak bu işlerin yansıtmakta olduğu temel kişilik özellikleri herkes tarafından kolaylıkla ayırt edilebilecek bir düzeye sahiptir.
Bu doğrultuda da pek çok kişi karşı tarafın burcunu merak ettiğinde burcunu öğrenir ve direkt olarak bir fikir yürütebilir. Başta duygusal ilişkiler olmak üzere arkadaşlık ilişkileri gibi ikili ilişkiler söz konusu olduğunda burçlar epeyce fazla ipucu vererek daha sağlıklı iletişimler ve ilişkiler sunar.

Koç Burcu

Burç kişilik özellikleri konusu söz olduğunda Zodyak’ın ilk burcu koç burçları enerjik ve hareketli olmaları ile bilinir. Liderlik vasıfları gelişmiş olan ve gözü pek olan koç burçları her şeye çok çabuk heveslenirler ve hemen her ortamda fikirlerini beyan ederler. Özgürlüğüne düşkün olmalarıyla da tanınan koç burçları, hiçbir şekilde kısıtlanmaya ve sıkılmaya gelemezler. Düşüncelerimi her daim direkt olarak ifade etmek iptaller ve pek çok konuda sabırsızlık gösterebilirler. Ayrıca koç burçları kolay kolay hayat meselelerini diğer insanlara aktarmazlar. Son derece çalışkan, ne istediğinden emin olan ve istedikleri şey uğruna elinden geleni yapan koç burçları hayatlarında her daim daha rahat ve yaşanır bir hale getirmek için uğraşır.

Boğa Burcu

Boğa burçları oldukça enerjik yapıya sahiptiler ve huzurlu bir hayat sürmek onların idealidir. Müzik, yemek yapmak ve bitki bakımı ile ilgilenmek boğa burçlarının hoşuna gider. Doğa ile her daim iç içe olmak onlar için mutluluk vericidir. Boğa burçlarının bu hayattaki en büyük hedeflerinden biri para kazanmaktır ve sahip olduğu tüm değerleri de her daim korumaya çalışmaktır. Para yönetimini iyi bilen boğa burçları ekonomik anlamda kendini her daim daha üst seviyelere çıkarır.

İkizler Burcu

Kişilik özellikleri burçlara göre değişkenlik gösterir ve İkizler burçları hem zeki hem neşeli hem de son derece esprili olmaları ile tanınırlar. Yeni şeyleri öğrenmeye her daim hevesli olan ikizler burçları özellikle de edebiyat ve bilim alanlarından son derece hoşlanırlar. Duygulardan ziyade mantık yönünü daha fazla gelişmiş olan ikizler burçları kendilerini övmeyi çok severler. Kendilerini övmeyi çok sevmelerine ek olarak başkaları tarafından da sürekli övülmek isterler.

Yengeç Burcu

Hasan hem de duyarlı yapıları ile tanınan yengeç burçları hayatlarındaki insanlara her daim korumak zorundaymış hissederler. Evlerine ve ailelerine oldukça bağlı olan yengeç burçları kendilerini en çok evlerinde güvende hissederler.

Aslan Burcu

Aslan burçları kendilerine çok güvenir ve oldukça mert karakterlere sahiptir. Kendilerini ortaya koymak ve girdikleri her ortamda dikkat çekmek aslan burçlarının işidir. Özgürlüklerine düşkün olan ve yaşamayı seven aslan burçları genel olarak akıllarına koydukları her şeyi hayata geçirirler.

Başak Burcu

Başak burçları her daim temiz ve düzenli burçlardır. Her ne kadar burçlar bazen fazla eleştirici davranabilseler de genel itibariyle iyi niyetli kimselerdir. Duygulardan ziyade akıl ve mantık başak burçları için daha önemlidir.

Terazi Burcu

Herhalde boşları oldukça adaletli kişilerdir ve onlar için denge kavramı oldukça önemlidir. Adil, hırslı ve sevgi gibi kavramları önem veren terazi burçları zenginlikten ve lüksten bir hayli hoşlanırlar.

Akrep Burcu 

Akrep burçları hem kontrollüdür ler hem de oldukça detaycı ve analizcidirler. Akrep burçlarının hafızaları son derece kuvvetlidir ve duygusal enerjileri de yoğundur.

Yay Burcu

Yay burcu tenteler daha çok olaylara rahat bir tavırla yaklaşırlar. Her kesimden insan nasıl sohbet edebilen ve her ortama uyum sağlayan yeteneklere sahip olan yer burçları özgürlüklerine düşkündür.

Oğlak Burcu

Oğlak burçları tutumludurlar ve konu her ne olursa olsun üstün olduklarını göstermek için ellerinden geleni yaparlar. Ayrıca oğlak burçları evlerine fazla bağlıdır.

Kova Burcu

Kova burçları özgürlüklerine düşkündür ve dost, arkadaş gibi kavramlar kova burçları için büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca kova burçları mantıkları ile hareket eder.

Balık Burcu

Kişilik yapısı burç noktasında balık burçları, merhametli ve yardımsever olmaları ile bilinir. Sevgi sel yanları gelişmiş olan balık burçları her şeyi direkt olarak kavrarlar.
İlginizi Çekebilir;  Koç Burcu Aşk Uyumu! En Uyumlu Burçlar Hangileri?

Yoruma kapalı.