Doğal Yöntemlerle Ten Rengi Açmak

Doğal Yöntemlerle Ten Rengi Açmak İçin Yüz Maskeleri

Her kız güzel ve parlak bir cilde sahip olmayı hayal eder, ancak kirlilik ve stres nedeniyle yüzümüzdeki ışıltıyı kaybederiz ve bu, cildin donuk ve koyu görünmesine neden olur. Ten rengi açmak için maske hakkında televizyonda ve dergilerde gördüğümüz, bir hafta içinde anında parlaklık verdiğini iddia eden birçok ürün var, ancak bunlar cildimiz için sağlıklı olmayan ve cep dostu olmayan tonlarca kimyasal yüklü. Öyleyse, cildinizi aydınlatacak bazı ev yapımı yüz maskelerine bakalım.

Bal ve Limon Yüz Maskesi

Bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı limon suyu alın ve iyice karıştırın. Bunu temiz yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Gram Unlu (Nohut Unlu) Yüz Maskesi

2 yemek kaşığı gram unu alın, içine bir tutam zerdeçal tozu ekleyin. Sütü ekleyin ve hamur yapın. Yağlı cildiniz varsa, birkaç damla limon suyu da ekleyin. Bunu temiz yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15-20 dakika bekletin. Kuruduğunda ovalayarak yıkayın.

Süt Tozu Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı süt tozu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı limon suyunu birlikte ekleyin, iyice karıştırın. Bunu temiz yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Salatalık ve Limon Suyu Yüz Maskesi
1 yemek kaşığı salatalık suyunu 1 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

İlginizi Çekebilir;  Güzellik Merkezi Siyah Nokta Temizliği Fiyatları

Domates ve Gram Unlu (Nohut Unlu) Yüz Maskesi

2 yemek kaşığı gram unu alın ve içine 2-3 yemek kaşığı domates suyu ekleyin. İnce bir macun yapmak için iyice karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Zerdeçal ve Limon Suyu Yüz Maskesi

Zerdeçalın cildinizi güzelleştirdiği ve daha dengeli bir görünüm verdiği bilinmektedir. Zerdeçallı yüz maskeleri uzun yıllardır tüm dünyada kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Bir kaşık zerdeçalın üzerine birkaç damla limon suyu ekleyerek macun kıvamında bir karışım oluşturun ve tüm yüzünüze uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra yüzünüzü suyla durulayın.

Pirinç Suyu Yüz Maskesi

Pirinç suyunun gözenek sıkılaştırma özelliği vardır ve bünyesinde bol miktarda A vitamini ve C vitamini gibi antioksidanlar barındırır. Buna ek olarak cildinizdeki sivilce lekelerini ve siyah noktaları giderdiği bilinir.
Pirinç suyunu soğumaya bırakın ardından bir pamuğu pirinç suyuna batırın. Pamuklu suyu yüzünüze uygulayın. Havada kurumaya bırakın. 15-20 dakika kuruduktan sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Ayrıca yüz spreyi ve tonik olarak kullanabilirsiniz.

Masoor Dal (Mercimek) Yüz Maskesi

Masoor dal (mercimek), radikalleri ciltten arındıran çok iyi bir cilt ağartma maddesidir ve cilt aydınlatma özelliğine sahiptir.
Masoor dalını toz haline getirmek için çok ince öğütün. Tozu süt kreması veya gül suyu ile seyreltin ve tüm yüzünüze uygulayın ardından kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra, yüzünüzü nazikçe ovalayın ve yüzünüzü suyla yıkayın.

Ballı Yüz Maskesi

Bal, cildi nemlendirir ve cildinize güzel bir ışıltı katar.
Bir kaşık bal alın. İçine zerdeçal veya süt ekleyebilirsiniz. Bal maskesini pamuk kullanarak tüm yüzünüze uygulayın. 20-30 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Yüzünüzü suyla yıkayın.

Kabak Maskesi

Kabak, antioksidanların ve peeling asitlerinin bir güç merkezi olarak bilinir. Beta-karoten ve A ve C vitaminlerinden oluştuğu için cildinizi parlatmak ve aydınlatmak istiyorsanız en iyi seçimlerden biridir.
Balkabağını parçalara ayırın ve maske için kullanılacak kabakla dolu bir kaseyi kaynatın. Haşlanmış kabak parçalarından macun yapmak için bir blender kullanın. Homojen bir macun elde etmek için bu karışıma bal ve süt ekleyin. Bu macunu uygulayın ve 20 – 30 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve iyice durulayın.

İlginizi Çekebilir;  Arap Sabununun Cilde Faydaları Nelerdir?

Domates, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Maskesi

Domateslerin kırmızı rengi, yaşlanan cildi iyileştirmek için çok etkili olan foto-koruyucu özelliklere sahip olan içlerindeki likopen nedeniyledir. Ayrıca, domateslerdeki antioksidanların bolluğu, onu cildin parlamasına yardımcı olmak için çok ihtiyaç duyulan güçlendirici yapar, yulaf ezmesi ise pul pul dökülme maddesi olma rolünü oynar. Yoğurt veya lor ile karıştırılan ikili, mükemmel bir cilt gençleştirici maske oluşturur.
Domatesi ortadan ikiye kesin. Suyundan bir veya iki çay kaşığı alın. Yulaf ezmesini bir kaseye alın ve üzerine suyu ve yoğurdu ekleyin. İyice karıştırın. Maskeyi temizlenmiş cilde uygulayın ve yaklaşık 20 – 30 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve iyice durulayın.

Patates Suyu Maskesi

Patates suyu zengin bir C vitamini kaynağıdır ve antioksidan özelliği ile bilinir. Ayrıca, patatesin cildinizi beyazlatan ve aynı zamanda ölü hücreleri yok eden hafif bir ağartma maddesi görevi gördüğünü de bilmelisiniz.
Patatesi soyun ve inç büyüklüğünde parçalar halinde kesin. Patates parçalarını, rengini açmak istediğiniz bölgelere sürün, böylece suyu cildinize yayılır. 15-20 dakika bekletin ve su ile yıkayın. Ayrıca patatesi rendeleyebilir, suyunu sıkabilir ve pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz.
Yukarıdaki tüm yüz maskelerinin yapımı ve kullanımı kolaydır. 2 veya 3 malzemeden fazlasına ihtiyacınız yok ve tüm malzemeler mutfağınızda her zaman mevcut. Haftada 2-3 kez yüz maskesi kullanmak, ayda 2 kez kullanmaktan daha iyi sonuç verir. Öyleyse ten rengi açmak için maske kullanın ve sağlıklı bir cilde sahip olun.

Yoruma kapalı.