En Kıskanç Burçlar Hangileri ?

En Kıskanç Burçlar Hangileri?

En kıskanç burçlar, pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bilindiği üzere burçlar kişilerin karakter özellikleri hakkında bazı ipuçları verirler. Bazı kişiler karakter özelliklerini burçlara ile ilgili olarak birebir yansıtırken bazı kişilerde yükselen burç etkileri daha fazla hissedilebilir. Tüm bunlar neticesinde bazı burçların diğer burçlara kıyasla çok daha fazla kıskanç olduğu bilinmektedir. Bu kişiler hem duygusal ilişkilerde hem de arkadaşlık ilişkilerinde kıskanç tavırlar sergilerler.

Herkesin burcu doğum tarihine göre belirlenir. İnsanlar üzerinde burçların etkisi çok fazladır ve bu herkes tarafından benimsenmiş bir durumdur. Yani burçlar kişilerin karakter özelliklerini son derece etkileyebilmektedir. Kıskançlık duygusu da tamamıyla bir karakter özelliğidir. Bazı insanlar çok kıskanç olurken bazıları kıskanç olan burçlara kıyasla daha rahat tutumlar sergilemeyi tercih eder.

Kıskanç Olan Burçlar

Kıskanç olan burçlar; akrep, boğa, yengeç ve aslan burçlarıdır. Bu burçlar arasında en kıskanç olan burç ise kesinlikle yengeçtir. Yengeç burcu olan insanlar etraflarındaki her türlü şeyi kıskanabilecek potansiyele sahiptir. Artık kıskanç burç olarak da nitelendirilen ve her türlü ortamda kıskançlığı ile kendisini direkt belli eden ikinci kıskanç burç ise kesinlikle akrep burcudur. Akrep burçlarının özellikleri arasında her ne kadar oldukça duygusal olduklarına değinilmekte olsa da akrep burçları kıskançlıkları ile de meşhurdur. Boğa burçları kıskançlık söz konusu olduğunda herhangi bir sebebe ihtiyaç bile duymadan direkt olarak kıskançlık yapabilirler. İkizler burçları diğer burçlara kıyasla daha gizemli bir şekilde kıskançlık yapar. Kıskanan burç özellikleri noktasında ikizler burcu olan insanlar bir kişiyi veya bir olayı kıskançlıklarından belli etmemek için ellerinden geleni yaparlar.

İlginizi Çekebilir;  Alçalan Burç Hesaplama

İlişkide Kıskanç Olan Burçlar

Aslına bakıldığında kıskançlık durumunun iki farklı şekli bulunur. Özellikle de ilişkiler söz konusu olduğunda kıskançlık çok daha farklı çok daha üst düzey boyutlara ulaşabilmektedir. Hatta öyle ki kıskanç olarak nitelendirilmeyen bazı burçlar bile ilişkileri söz konusu olduğunda son derece kıskanç davranışlar sergileyebilmektedir. Genel itibariyle kıskanan burç denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan akrep burçları, konusu olduğunda da kıskançlıkları ile ön planda olurlar. Akrep burçlarına ek olarak normal hayatlarında son derece rahat olmaları ile bilinen koç burçları da ilişkiler söz konusu olduğunda tıpkı akrepler gibi son derece kıskanç davranışlar sergileyebilmektedir.

Rahat tavırlara sahip olan ancak ilişkiler noktasında partnerini bunaltacak seviyede süslenen burçlardan biri de yay burçlarıdır. Yengeçler ilişkilerde de tıpkı normal gündelik hayatlarında olduğu gibi kıskanç tavırlar göstermeye devam ederler. Hatta duygusal açıdan da hassas olan yengeç burçları ilişkilerde kıskançlık bir problem haline geldiğinde son derece duygusal davranışlar geliştirebilirler. Sevdikleri kadın ya da sevdikleri adam söz konusu olduğundan terazi burçlarının da kıskanmaları meşhurdur. Bu burçlar her an haberdar olabilmek isterler.

Erkek ve Kadınlarda Kıskançlık

Kıskanç burç erkek ve kıskanç burç kadın diye bir şey aslına bakıldığında yoktur. Bahsi geçmiş olan her burç hayatındaki insanı oldukça kıskanır ve her daim nerede ne yaptığını bilmek ister. Kıskançlık durumunu tamamıyla burçların özelliklerine indirgemek doğru değildir. Kıskançlık aslına bakıldığında karşı taraf ile ilgili de meydana gelebilen ve fazla olduğu zaman çeşitli problemlere de yol açabilen bir duygudur. Yani hadi burçlar her ne kadar kıskançlıkları ile ön planda olsalar da aşırı kıskançlık durumu sağlıklı gelişmeler yaşayabilme noktasında pürüzlere yol açar. Kıskançlık tadında yapıldığında veya karşı tarafın hayatına müdahale ihtiyacı hisse edilmediğinde normal olarak karşılanabilir.

İlginizi Çekebilir;  Akrep Burcu Kadını Özellikleri Neler?

Yoruma kapalı.