Gençlerin Tercih Ettiği Makyaj Türleri

Gençlerin Tercih Ettiği Makyaj Türleri 2023

Her geçen zaman dilimiyle birlikte güzellik algısı da değişmekte ve farklı bir şekil almaktadır. Sürekli değişim gösteren bu makyaj modası, mevsimlere göre bile farklılık gösterebilirken aynı zamanda kişinin yüz hatlarına göre de belirlenebilir.
Kişiler, değişen bu güzellik algısıyla birlikte makyaj stillerine de farklı bir yön vermeyi tercih eder. 2023 senesinde de değişen güzellik algılarından ötürü makyaj nasıl yapılır sorusunu soran herkese bu yazı dizimizde istedikleri cevapları verdik.

Küçük Taşlarla Parlayın

2023 makyaj trendleri denilince akla ilk gelen şüphesiz küçük ve parıltı taşlar oluyor. Her bujiteriden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu rengârenk küçük taşlar sayesinde göz makyajınız size ayrı bir hava katacak. Satın alacağınız bu taşların rengini ise giydiğiniz kıyafetlerle uyumlu olarak seçtiğiniz takdirde, yaptığınız makyaj çok daha gösterişli ve kendini belli eden bir hal alacak.
Aynı zamanda 2023 makyaj modelleri içerisinde gençlerin en çok tercih ettiği bir başka makyaj hilesi ise, renkli eyeliner kalemleri oldu. Bu renkli eyeliner kalemleri hem göz makyajınızı olduğundan daha havalı gösterirken hem de farklı kozmetik ürünleri kullanmanızın önüne geçecek. Renkli eyeliner kalemleri ile istediğiniz desenleri göz kapağınıza çizebilir ve kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Dudaklarınızın Doğal Rengini Koruyun

2023 senesinde artık farklı renklerdeki rujlar, çok da revaçta değil. Bunun yerine dudaklarına güney kore makyajı yapanlar daha doğal ve daha hoş duran görüntünün farkına vardığı için, dudaklarını kendi doğal tonlarında bırakmayı tercih ediyor. Bu tekniğin diğer bir adı da ombre dudak makyajı olarak bilinir. Bu teknikte tek bir ruj kullanılmaz. Öncelikle pudraladığınız dudaklarınızı, iç tarafına koyu renk, dış tarafına ise açık renk ruj uygulayarak daha doğal bir görüntü elde edersiniz.
Seçeceğiniz renk tonları ise, yaptığınız makyaja ve giydiğiniz kıyafete göre değişiklik gösterebilir. Genellikle günlük olarak yapılan makyajlarda, sıkça tercih edilen bu yöntem 2023 senesinde gençlerin çokça tercih ettiği makyaj türlerinden birisidir.

İlginizi Çekebilir;  Kozmetik Ürünleri Satın ALırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bakışlarınızı Gençleştirin

Kaş makyajı bu sene de değişen güzellik algılarının arasında yer almayı başardı. Bu makyaj trendi size hem daha doğal hem de daha genç bir görüntü verecek.
Bu uygulama için tek yapmanız gereken, kaşlarınızı yukarıya doğru taramak. Yukarıya doğru taradığınız kaşlarınızı sabitleyici yardımıyla şekil verebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde bakışlarınız çok daha net ve açık bir hal alacaktır. Kaşlarınızı yukarıya doğru taradıktan sonra eğer isterseniz bir doğal renklendirici yardımı ile kaşlarınızdaki açıklıkları da kapatabilirsiniz.

Çiller Artık Çok Sevilecek

Çoğu insan yüzündeki lekelerden rahatsız olur. Ama bu sene itibari ile yüzde olan çiller makyaj trendlerine eklendi bile. Bu öğrenen gençler de doğal çil nasıl yapılır araştırmasına başladı. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, kaş renginizle uyumlu olan ince uçlu bir göz kalemi!

  • Yüzünüzü güzelce temizleyin
  • Kaş renginizle uyumlu olan bir göz kalemi ile burun üstüne ya da üst yanaklarınıza küçük dokunuşlarla belli bölgelere noktalar çizin,
  • Eğer, belli bir dönem kalıcı bir şekilde çil sahibi olmak istiyorsanız, bu uygulamayı Hint kınası ile yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.