Kadın Ve Erkek Uyumu Nasıl Olur ?

Erkek ve Kadın Nasıl Uyumlu Olur?

Erkek ve kadın uyumu sevgililik ya da evlilik yaşamında çok önemlidir. Aslında sevgililik ya da evlilik olarak bir ayrım yapılması ilişkinin genel özellikleri bakımından doğru değildir. Çünkü hangisi olursa olsun başarılı bir ilişki yürütmek için ortak özelliklere dikkat etmek gerekiyor.

Yanlış Kurulan Doğru İlişkiler 

Erkek ve kadın uyumu için öncelikle bilinmesi gereken nokta, tarafların ilişkilerini ancak değer ve sevgi verdikleri takdirde kurduklarıdır. Başka bir deyişle arada değer ve sevgi yoksa o ilişkinin devam etmesi olanaklı değil ya da yıpratıcı bir süreç olduğudur. Özellikle arada sevgi olmadan kurulan ilişkiler çok geçmeden çatırdamaya başlayacak ve tarafların da mutsuz olmasına yol açacaktır. Bir ilişki ancak keyif ve mutluluk için kurulur. Taraflar bir arada olmaktan, duygusal ve cinsel paylaşımda bulunmaktan mutluluk duydukları müddetçe o ilişkinin devam etmesi gerekir. Ancak bunlar dışında farklı nedenlere bağlı olarak ilişki sürdürülüyorsa bu ilişkinin devamlılığı açısından da herhangi bir anlam olmadığından taraflar arasında uyumsuzluk görülecektir. Bu yüzden ilişki içinde herkes ilişkisinin sorunsuz olduğunu düşünür ancak yanlış kurulmuş ilişkilerin doğru olması pek muhtemel değildir.

Duygusal İsteklere Karşılık Vermek

Genellikle kadın ve erkek uyumu için genel yargı kadınların daha fazla duygusal, erkeklerin ise daha gerçekçi olduklarıdır. Bu durum ilişkilere yaklaşım açısından çeşitli sorunlar yaratır. Duygusal olmak demek her gün karşı tarafa çiçek almak anlamına gelmez. Duygusallık karşı tarafı anlamak, onunla gerçekten konuşabilmek, empati yapabilmek anlamları taşır. Bu kapsamda erkeklerin duygusal olmamaları halinde kadın duygusal isteklerini tatmin edemez. Aynı durum tersi durumda da geçerlidir. Bazen kadın daha fazla gerçekçi olup duygusal isteklere yanıt veremez. Hangi durum olursa olsun duygusal açıdan kısır kalmış bir ilişki ilerleyen süreçte çok basit bir olayda veya “durduk yere” kopacaktır. Çünkü tarafları birbirine bağlayan duygusal bağlar olmadığından ufak bir sarsıntı her şeyi bitirecektir.

İlginizi Çekebilir;  İlişkide En Çok Seven Hangi Taraf Olur?

Bunun için partneriniz ile ilgilenmeyi, onunla konuşmayı, gerçekten hayatınızda değerli olduğunu hissettirmeyi unutmamalısınız.

İyi Cinsellik Yaşamak 

Cinsellik ister sevgililik ister evlilik olsun tüm ilişki türlerinde çok önemlidir. İyi bir cinsel yaşamı olan çiftler bir aşamaya kadar pek çok sorunlarını da ört bas edebilirler. Genellikle cinsel anlamda tatmin yaşamayan tarafların ilişkileri de daha kolay bitmeye yakın olur. Bu yüzden cinselliğin iyi bir şekilde yaşandığında güzel ve değerli olduğunu unutmamalısınız.

Erkekler, kadınlara göre cinsellik yaşamaya çok daha hazırdır. Ancak kadınlar cinselliği daha ritüel halinde yaşamak isterler. Bu yüzden eğer kadın cinsellik yaşamak istemiyorsa bu durumda erkek tarafından baskı yapılmamalıdır. Ayrıca cinsellik esnasında da sadece erkeğin kendini tatminine yönelik eylemler yapılmamalıdır. Eğer kadın cinsellikten yeteri kadar keyif alamıyorsa sonraki cinsellikleri yaşamak istemeyecektir.

Her iki taraf için de cinsellikte anlayışlı olmak, keyif verici pozisyonları bulmak, karşı tarafı da düşünerek hareket etmek başarılı bir cinselliğin yaşanmasına ve ilişkinin uyumlu olmasına yardımcı olacaktır.

Sorunlar, Sorunlar, Sorunlar 

Erkek ve kadın nasıl uyumlu olur sorusu için reçete yanıtlar vermek mümkün değil. Elbette pek çok sorun ilişkilerde görülecektir. Fakat bu sorunları çözme becerisi o ilişkinin de yazgısını tayin etmek açısından önemli olacaktır. Küçük ya da büyük sorunlara tarafların yaklaşımı yapıcı ise sorunlar bittiğinde yüzde sadece gülümseme bırakacaktır. Fakat sorunları çözememek ilişkinin bir anda veya zamanla kopmasına, bitmesine yol açacaktır.

Bu yüzden partnerinizin sorunlarını önemseyip kendi sorunlarınızı daha önemli görmemelisiniz. Bu şekilde davranırsanız karşı taraf da sizin sorunlarınızı önemseyip size destek olacaktır.

Yoruma kapalı.