Perma Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

2023 Perma Modelleri ve Fiyatları

Perma denildiğinde pek çoğumuzun aklına 80’li yılların kadınları gelmektedir. İnce ya da kalın perma modelleri, 80’li yıllarda oldukça popüler olsa da bugün de pek çok kadının saç stiline damga vurmaktadır.

Modern perma modelleri olarak bilinen sayısız perma çeşidini kendi saçlarınızda da deneyimleyebilirsiniz. Su dalgaları ya da ince kıvırcıklar, günlük hayatımızda hafif dokunuşlarla dahi yeni yapılmış saç imajı verebilmektedir.

Eskiye oranla günümüzde sert görüntülerin ortadan kalktığı ve daha yumuşak ve serbest akan perma modelleri 2023 yılında da gündemde olacak gibi görünüyor diyebiliriz. Son yıllarda kullanılan perma çubukları sayesinde, daha modern bir saç stili yaratmak oldukça kolay hale gelmiştir. Retro sever kadınları bir hayli memnun eden perma modelleri, her ten ve saç rengindeki kadınlara uygundur.

 

Kalıcı Perma Ne Kadar Sürer?

Pek çok kadın kalıcı perma ne kadar sürer sorusunu merak etmektedir. Permanın etkisi genel itibariyle 6 kadar sürer. Yanı sıra, boya gibi geri dönüşü olan bir işlem değildir ve tersine çevrilmemektedir. Bu nedenle oldukça profesyonel ellerde, doğru uygulamalar ve kimyasal içeriklerle yapılmalıdır. Permanın etkisinin tamamen geçmesi için, saçın fazlasıyla uzaması gerekir. Saçlar uzadıkça doğal görünen dalgalar halinde bir görünüm meydana gelmektedir.

Perma modelleri herkese uygundur fakat burada saç tipinin önemli olduğu belirtilmelidir. Dalgalı ve düz tüm saçlara uygun olsa da ince telli saçlarda daha fazla incelmeye ve kopmalara neden olabilmektedir. Saçlarına canlılık ve hacim kazandırmak isteyen ince telli saçlara sahip kadınlar, daha kalın ve iri perma modellerini tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir;  Taş Gibi Bir Vücut İçin Ne Yapmalı ?

Perma yaptırmak istediğinizde, kendi saç tipinize en uygun perma modelini bulmak için kuaförünüzden tavsiye alabilirsiniz. Hacimsiz ve çok düz saçlara sahipseniz, kalın perma modelleri kurtarıcı olabilmektedir.

 

2023 Uzun ve Kısa Saçlara Uygun Perma Modelleri

Uzun ya da kısa saç perma modelleri 2023 yılının da öne çıkan modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle kıvırcık saçların popülerliğini koruması, perma modellerine olan ilgiyi giderek artırmaktadır. Kalıcı perma yaptırmak gibi radikal bir değişiklik istemiyorsanız ancak yine de doğal bir görünümde kıvırcık saçlara sahip olmak istiyorsanız, geçici olanı deneyebilirsiniz.

Çok kıvırcık bir görüntü değil de daha doğal dalgalar istiyorsanız, su dalgası modeliyle mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz. Bu modelin oldukça havalı duruşunun yanında, bakımının daha kolay olduğunu söylemek mümkündür. Her giyim tarzıyla eğlenceli ve gösterişli bir tarz yakalamak adına saçlarınızın boyutuna göre dikkat çekici perma modellerinden size en uygun olanı yaptırabilirsiniz.

 

Tüm Saç Modellerine Göre 2023 Perma Fiyatları

İster uzun ister kısa saç perma fiyatları, pek çok faktörün etkisiyle değişiklik göstermektedir. Kuaförün bulunduğu bölgeye, konuma, saçlarınızın uzunluğuna göre fiyatlarda farklılık görebilirsiniz. Bununla beraber, uygulanan perma modeline göre değişmektedir. Kuaförün işçiliği ve perma ilacının kalitesi de bu anlamda değişikliğe neden olmaktadır. İlacın markası ve içeriği, perma fiyatını etkilemektedir. Tercih ettiğiniz bölgedeki kuaförünüze danışarak perma fiyatları hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.