Süt Veren Anneler Nasıl Zayıflar?

Süt Veren Anneler Nasıl Zayıflar?

Yeni doğum yapmış ve süt veren anneler nasıl zayıflar? diye yeni adayları merak etmektedir. Anne adayları loğusa dönemlerinde bilhassa fazla kilo almaktadır .Bu kiloları bebeğin sağlığı açısından anne adayları hamile iken fazla önemsememektedir. Anne adayları hamile iken bebeğin daha sağlıklı olması düşüncesi ile haddinden fazla besin tüketme eğiliminde olabiliyorlar. Halbuki doktorların tavsiyesi üzerine düzenli ve dengeli beslenme listelerine uymaları zararlı ve faydalı gıdaları kararınca tüketmeleri bebeğin sağlığı açısından yetmektedir. Anne adaylarında ki ne kadar çok yersem bebek o kadar sağlıklı olur düşüncesi doğrulup yansıtmamaktadır. Toplumda bunun birçok kanıtı da vardır. Mesela bebeği sağlıklı olsun diye aşırı beslenen annelerin bazı durumlarda bütün kiloları kendine bebeğin ise aşırı zayıf doğduğu gözlenmektedir. Bu gibi durumlarında olabilmesi söz konusu iken asıl meselenin doğru beslenmekten geçtiğini hatırlatmak fayda vardır.

Doğum sonrası emziren annelerin, lohusa döneminde almış olduğu kiloları nasıl verebileceği konusunda düşünceleri vardır. Emzirme döneminde kilo vermek için ekstra kürlerin emziren annelerin sütünün kesilmesine yol açabilir mi diye endişe duyulmaktadır. Haliyle annelerin almış olduğu kiloları süt verme döneminde nasıl vereceği merak konusu olmuştur. Aslında süt verme döneminde hem bebeğinizi besleyebilir hem de istenmeyen kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Günlük ihtiyacı halinde bebeğinizi sık sık emzirmeye özen gösterin. Bebeğinizi emzirirken 500-700 civarı kilokalorinin enerjiye dönüşmektedir. Yani bu günlük ortalama 1 saatlik yapılacak olan egzersize bedel olacağını söylemek mümkündür. Bu sayede siz anne adayları da hem bebeğiniz emzirebilir hem de bu durumda rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Çocuk Gelişiminde Ebeveynler ve Eğitimciler

Emzirme Döneminde Kilo Vermenin Yolları

Yeni doğum yapmış veya doğumdan uzun zaman geçmesine rağmen almış olduğu kiloları vermek isteyen anne adaylarımıza bu konuda birkaç adımdan söz edilmek mümkündür. Sizlerde kilolarınızdan kurtulmak için bu adımları uygulayabilirsiniz. Emzirme döneminde hemen kilolarınızdan kurtulmak için fazla çaba sarfetmemeye özen gösterin. Bunun Sebebi ise emziren annelerin haftada yarım kilodan fazla veremediğidir. O halde sorunun kendinizde olduğunu düşünmeniz sakıncalı olacaktır.

Kilo vermek için öncelikle bir diyetisyen ile görüşerek beslenmenizi kontrol atına almak için emzirme döneminde kilo vermenin yolları ile uygulamaya başlayabilirsiniz. Beslenme düzeniniz hamilelikte ki durumunuz gibi olmalıdır. Yani az az ve sık yemeye özen gösterin. Günlük ana öğünleri atlamamaya özen gösterin. Kilo verebilmenin en önemli unsuru ise sindirim sisteminin düzenli çalışır halde olmasıdır. Bu konuda sindirim siteminin çalışmasına yardımcı gıdalardan yardım alabilirsiniz. Bu gıdalar ise, sebze, meyve ve kuru baklagiller olmaktadır.

Hem sütünüzü arttıracak hem de kilo vermenizi kolaylaştıracak süt, yoğurt, yumurta, peynir, kefir gibi besinleri sıklıkla tüketmenizde fayda vardır. Şekerin ve şekerli gıdaların süt arttırdığı yönünde ki düşünceleri bir kenara bırakın. Onun yerine meyveli yoğurt, ballı veya pekmezli süt, veyahut dondurma tercih edebilirsiniz. Hamur işlerinden ve fastfood türü gıdalardan uzak durmalısınız. Bu gıdaların yerine daha çok sebze ve meyve yemek tercih edilmelidir.

Emziren Anneler Zayıflamak İçin Ne İçmeli?

Emziren anneler ile ilgili olarak kafalara takılan bir başka önemli konuların başında emziren anneler zayıflamak için ne içmeli konusu geliyor. Emziren annelerin, kilo alımı olma durumu olacağından dolayı doğal olarak burada önem arz eden konulardan biri olarak ne içmesi gerektiği diyebiliriz. Birçok anne bu süreç zarfında bir an fazlalıktan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Emziren anneler için bu konu son derece önemli bir hale gelirken zayıflamak için ne içmeleri gerektiğini sorguladığımız zaman akşam yemekten çok rezene içmesi gerekmektedir. Rezene emziren annelerin zayıflaması konusunda yardımcı olduğundan dolayı doğal olarak son dönemde tercih edilen çözüm yollarından biri olarak öne çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Anne Karnındaki Bebeği En Çok Ne Besler?

Süt veren anneler nasıl zayıflar? sorusu anneler tarafından merak edilen bir konu haline gelirken en iyi çözüm yolu rezene olduğunu söylememiz gerekir. Hazırlayacak olduğunuz rezene çayı ödemin de inmesine yardımcı olur. Böylelikle bir yandan ödem şişliklerin açılmasını sağlarken diğer yandan da kilo vermeniz konusunda yardımcıdır.

Emziren Anne Ödem Atmak İçin Ne Yapmalıdır?

Emziren anneler de ödem sorunları çok fazla oluyor. Haliyle bu durum doğum sonrasında ödem sıkıntısı yaşayan anneleri epey bir zora sokmaya neden olan konuların başında yer almaktadır. Emziren annelerin ödem sıkıntısı çok fazla olduğu gibi ödemden kurtulmak için en doğru ve etkili çözüm yollarından biri rezene çayı olacaktır. Aynı zamanda nane çayı ve papatya çayı ödemden kurtulmanız açısından bir başka izleyecek olduğunuz yollardan biri olduğunu söylemeliyiz.

Bol sıvı tüketimi ve aynı zamanda da bebeğin sık sık emzirilmesi de yapılacak yolların arasındadır. Eğer bu yola başvurursanız doğal olarak rahatsuz edici bir boyuta ulaşan ödemdcen bir an önce kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Emziren Annelerde Kilo Problemi

Emziren annelerde kilo problemlerin çok sık şekilde artış gösterdiğini söylemek mümkün. Doğal olarak bu durum tek fiziksel değil aynı zamanda da mental olarak kişiyi etki altına alabilecek sorunlar içerisinde yer alır. Emziren annelerde kilo problemi olduğu zaman burada önemli olacak çözüm yollarından biri de nasıl bir yol izlemesi gerektiği olacaktır. Özellikle gün içerisinde bebeğini sık sık emzirmesi ödem sorunlarının tetiklenmemesi açısından son derece önemli olacaktır.

Hızlı Kilo İçin Sık Emzirme

Hızlı bir şekilde kilo vermek ve bu sorunlarınızdan kurtulmak için o halde sık sık emzirmeniz en doğru çözüm yollarından biri olacaktır. Kilo sorunu yaşayan emziren anneler için süt veren anneler nasıl zayıflar? cevap aranılan bir konu olmuştur. Bunun cevabı olarak sık sık emzirme yapılması gerektiği olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  1 Kaç Kısa Yöntemle Koltuktan Leke Çıkarma

Yoruma kapalı.