Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı

Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Maskesi Tarifleri

Kırışıklıklar ortaya çıkmaya başladığı zaman yaşlanma karşıtı doğal cilt bakım maskesi tarifleri pek çok kişi tarafından araştırılmaya ve uygulanmaya başladı. Özellikle doğal ürünlerle yapılan bu maskeler evde bulunan malzemelerle de yapıldığı için pek çok kişi tarafından tercih edilir. İnsanlar yaşlanmaya başladıkça cildin yenilenmesi de yavaşlar. Aynı şekilde yer çekimine de karşı çıkamayan cilt görüntüsü değişir. Bu durumda mutlaka dışarıdan etki etmesi için çeşitli maskelerden kullanılması gerekir.

Muz Maskesi

Yaşlanma karşıtı hücre yenileyici olarak tercih edilen muz maskesi sadece 1 adet oldun muzla yapılmaktadır. Muz içerisinde yer alan E vitamini cilt hücrelerini korur. Haftada 1 kez uygulaması yeterli olacaktır. Olgun muz blenderden geçilir ve püre haline getirilir. Eğer cilt üzerinde herhangi bir makyaj varsa tamamen temizlenmesi gerekir. Daha sonra muz maskesi uygulanmalıdır. Cilt üzerinde 15- 20 dakika beklenmesi yeterli olacaktır. Aynı zamanda muz tüketilerek de cildin korunması sağlanır.

Yaş Maya Maskesi

Yaşlanma karşıtı olarak tercih edilen bir diğer maske çeşidi de yaş maya maskesidir. 1 adet yaş maya ve 1 fincan ılık su bu maskeyi yapmaya yeterli olacaktır. Ilık su içerisinde 1 paket yaş maya eklenmelidir. Eriyene kadar karıştırılmalıdır. Daha sonra kıvam alması da sağlanmalıdır. Kıvam aldıktan sonra yaş maya cilde sürülür. Ortalama 30 dakika kadar bu maskenin ciltte kalması önemlidir. Maskenin temizleme aşamasında yine ılık su kullanılmalıdır. Maya içerisine yer alan faydalı mineral ve vitaminler kırışıklık etkisini tamamen ortadan kaldırır. Doğal olduğu için de cilde herhangi bir zararı yoktur.

İlginizi Çekebilir;  Hangi Yüz Kremi Tercih Edilmeli ?

Yulaf Maskesi

Yulaf maskesi hem gözenek sıkılaştırmada hem de kırışıklık gidermede kullanılan bir maske çeşididir. Bu maske için 2 yemek kaşığı kadar yulaf ve 4 yemek kaşığı kadar ılık süt yeterli olacaktır. Ilık sütün içerisinde 2 yemek kaşığı yulaf ezilerek eklenmelidir. Daha sonra tüm maske cilde yedirilmelidir. Yulaf cilt üzerinde bulunan ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildin hücrelerinin yenilenmesini de sağlamaktadır. Gözenek sıkılaştırmaya da yarar. İçeriğinde bulunan süt de cildin renk tonunun açılmasını destekler.

Yoğurt ve Limon Maskesi

Kırışıklık gidermek için en çok tercih edilen bir diğer maske de limon ve yoğurt maskesidir. Kırışıklıklar için önerilen en önemli besinlerden biri yoğurttur. Limon da ölü deriyi temizler ve cildin renk tonunu açar. İkisi karıştırılarak yapılan bu maske oldukça fazla tercih edilir. 1 yemek kaşığı limon suyu 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine eklenmeli ve güzelce karıştırılmalıdır. Ardından göz çevresi hariç tüm yüze uygulanmalıdır. Göz çevresi hassas olduğu için limon bu bölgeyi kızartabilir. Özellikle hassas cildi olan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gerekir. 15 dakika kadar bekletince tüm yoğurt sertleşecektir. Daha sonra ılık su yardımıyla tüm yoğurt ciltten arındırılmalıdır. Yoğurdun nemlendirici bir etkisi varken, limonun arındırıcı bir etkisi vardır. Bu iki bileşik aynı anda uygulandığında kırışıklığın da önüne geçer. Bu maske düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman da cildi sıkılaştırmaktadır. Bu nedenle haftada 2 defa kullanılarak yaşlanma belirtileri büyük oranda azaltılır.

Salatalık Maskesi

Yaşlanma giderici bir diğer maske de salatalık maskesidir. Yalnız salatalık maskesinin içerisine bol vitaminli olan yumurtanın beyazı da eklenmelidir. 1 adet yumurta beyazı ve 1 adet orta boy salatalığın birleştirilerek yapıldığı bu maske kırışıklığı büyük bir oranda azaltmaktadır. Salatalık blenderden geçirilmelidir. Püre haline geldikten sonra içerisine yumurta beyazı eklenmeli ve yeniden blender tarafından geçirilmelidir. Bu sayede tam bir maske kıvamı haline gelir. Yeşil bir kıvam olduktan sonra cilde sürülebilir. Ortalama 20- 30 dakika kadar cilt üzerinde bekletilebilir. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cilt üzerinde kırışıklık ve sarkmaların da önüne geçilir. Haftada 1 defa yapılması önerilir.

İlginizi Çekebilir;  Göbek Yağlarından Kurtulmanın 10 Yolu

Üzüm Maskesi

Kırışıklıklar için en çok sevilen bir diğer maske de üzüm maskesidir. Bu maske genel olarak yaz mevsiminde yapılsa da tüm yaz düzenli bir şekilde yapılmasının ciltte pek çok yararı olacaktır. Bu maske için nemlendirici krem ve 6 tane siyah üzüm gerekir. 6 adet üzümün suyu sıkılmalıdır. Daha sonra ılık bir su eşliğinde cilde tonik şeklinde uygulanmalıdır. Aynı şekilde içerisine nemlendirici eklenerek krem şeklinde de sürülebilir. Üzümün içerisinde bulunan antioksidanlar cilt sıkılaştırmasını sağlar. Bu da cildin yaşlanmasının geciktiren etkenlerden biridir. Özellikle göz kenarlarında ve dudak üzerinde meydana gelen kırışıklıklar üzüm maskesi sayesinde azaltılır. Bu maske yaklaşık olarak 15 dakika beklemelidir. Haftada 1- 2 defa kullanılabilir.

Elma Maskesi

Toparlayıcı bir etkiye sahip olan elma, maske haline getirilerek de tercih edilebilir. Taze süt kaymağı, 1 adet elma ve 1 tatlı kaşığı kadar su ile kolay bir şekilde elma maskesi yapmak mümkündür. Su ocakta kaynatılırken içerisine rendelenmiş elma ilave edilmelidir. Daha sonra süt de eklenmelidir. Karışım yüze eklendikten sonra 30 dakika kadar ciltte durmalıdır. Bu maske haftada 1 defa uygulanabilir.

Avokado Maskesi

Gençleştirici etki olan bir diğer maske de avokado maskesidir. 1 yemek kaşığı avokado, su ve 1 tutam aynısefa ile kolayca hazırlanabilir. Aynısefa yaklaşık 5 dakika suda kaynatılmalı ve daha sona soğumaya bırakılmalıdır. 1 kaşık avokado da ezilmelidir. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra temiz cilt üzerine uygulanmalıdır. Haftada 2 defa bu maske uygulanabilir. Avokado içerisinde yer alan vitaminler ciltte gençleştirici bir etki yapacaktır. Yaşlanma karşıtı doğal cilt bakım maskesi tarifleri ile daha ileri yaşlarda çok daha genç olan bir cilde bu maskelerle sahip olunabilir.

Yoruma kapalı.