Zencefilin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Zencefilin Cilde Faydaları Nelerdir? Zencefil Maskesi Tarifi

Zencefilin cilde faydaları, günümüzde popülerlik kazandığı için zencefil içeren birçok bakım ürününü bulabilirsiniz. Bakım kremleri veya yağları almak yerine doğal zencefil maskeleri denemeniz daha sağlıklıdır. Zencefilin cilde faydaları; siyah nokta ve sivilcelere iyi gelmesi, cildi sıkılaştırması, yaşlılık belirtilerini azaltması olarak sıralanabilir.

Zencefilin Cilde Sağladığı Faydalar

Zencefil, antioksidan bitkiler arasında yer alır. Antioksidan bir bitki olması, iltihaplı sivilcelere iyi gelmesini sağlar. Eğer içi dolu ve ucu olmayan sivilceleriniz varsa, mutlaka zencefil maskesini deneyin. Lekelere de iyi geldiği için sivilcelerin leke bırakmadan yok olmasını sağlar. Yanık lekeleri, sivilce izleri, ameliyat izi gibi lekelerde bile etkilidir.
Zencefil ile cilt bakımı düzenli yapıldığında, renk tonlarını eşitler. Birçok ciltte yanaklar, alın bölgesinde renk tonu eşit değildir. Aynı zamanda göz altlarında oluşan koyu halkalar vardır. Zencefil bakımı ile bu tonların tümünü eşitlemeniz, lekesiz bir cilde kavuşmanız mümkün.
Yaşlanma karşıtı ürünlere başlamadan önce zencefil maskelerini denemelisiniz. Zencefilin cilde faydaları arasında yaşlılık belirtileri giderdiği ilk sıralarda yer alır. İnce çizgileri yok eder ve cildi sıkılaştırır. Ciltteki yorgunluk belirtileri giderildiğinde canlı ve daha genç bir görünüm elde edilmesi mümkündür.

Zencefil Maskesi Tarifi

Zencefil maskesi yapmak için aktarlardan toz zencefil almalısınız. Eğer sadece leke için kullanmak istiyorsanız, taze zencefil bitkisini lekeli bölgede birkaç dakika bekletmeniz de yeterlidir.

  • Bir kase içerisine 1 yemek kaşığı zencefil tozu, birkaç damla limon ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin.
  • İyice karıştırdıktan sonra cildinizi temizleyerek uygulamaya başlayabilirsiniz.
  • Cildin her bölgesine kullanılabileceği için dilerseniz kol, bacak ve boyun bölgelerine de sürebilirsiniz.
  • 20 dakika kadar bekledikten sonra iyice durulayın ve cildinizi nemlendirin.
İlginizi Çekebilir;  Sistosel (İdrar Kesesi) Sarkması Nedir?

Zencefil Cilde Zarar Verir Mi?

Zencefil ile peeling yapmanın cilde herhangi bir zararı yoktur. Ancak bazı ciltlerde alerji yapma riski olduğu için öncelikle denemelisiniz. Küçük bir miktar Peelingi, cildinize uygulayın ve bir süre bekleyin. Alerjiniz varsa anında etki gösterecektir. Zencefilin cilde faydaları oldukça etkilidir ve her cilt tipine iyi gelir.

Yoruma kapalı.